Japāņu Anagamas cepļa izņemšana 28. jūlijā 12.00

anagama

Cilvēku un dabas daudzveidība rada to krāšņo un interesanto pasauli, kas mums ir apkārt. Satiekot citādos, bieži atrodam paši sevi. Ieraudzīt un saprast citas kultūras pieredzi ir brīnišķīgs pārdzīvojums, kas bagātina mūsu esošo dzīves redzējumu un paplašina apvāršņus. Pasaule ir bagāta ar valodām, kurās varam dalīties ar domām un jūtām. Viena no pieejamākajām un vieglāk apgūstamajām ir mākslas valoda. Tā nojauc ģeogrāfiskās robežas un kilometrus, caur to svešais top savējais.

22. jūlijā sāksim cepļa kurināšanu, kas ilgs vairākas dienas, sasniedzot 1300 grādus lielu karstumu. Šīs japāņu tehnoloģijas savdabība ir dabīgā pelnu glazūra , kas veidojas uz traukiem ilgajā dedzināšanas procesā, piešķirot tiem gaišu, smalku toņu nianses.

Cepļa uguns varā šoreiz būs vairāku mākslinieku darbi — Ingrīdas Žagatas, Mairas Karstās, Martas Preisas, Daces un Raita Zvanītāju, Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbi.

Uz tikšanos 28. jūlijā Duntes «Cepļos»!

Reportāža no ANAGAMAS cepļa

Galerijā «Ligzda» apskatāma jaunā trauku kolekcija no tikko izņemtā japāņu ANAGAMAS cepļa. Tējas trauki klusiem ziemas vakariem, krēmaini baltas piena krūzes, vāzes smalkām ziedu kompozīcijām un zirņu bļodiņas Ziemassvētku mielastam. Maigas krāsu kompozīcijas un latviska funkcionalitāte raksturo šai rudenī uguns rūdītos māla traukus keramikas darbnīcā «Cepļi».

Laipni gaidīti!

Vienošanās par apmeklējumu zvanot Ingrīdai pa telefonu 29234867.

Uguns savienošana

Uguns savienošana

Ingrīdas Žagatas tradicionālās keramikas darbnīca «Cepļi» sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas keramikas studentiem aicina uz japāņu tradicionālās trauku apdedzināmās krāsns — ANAGAMAS — atvēršanu 25. oktobrī 14.00.

2000. gadā realizētā projekta «Uguns savienošana» ietvaros, viesojoties un iepazīstoties ar Latvijai tik ģeogrāfiski tālas, tomēr emocionāli un garīgi tuvas pasaules uztveres redzējuma kolēģiem Hokaido salā, dzima sapnis un ideja par šādas trauku apdedzināmās krāsns izveidi. Redzot un sajūtot mūsu tautu kopīgo estētisko vērtību izpratni, veidojās pārliecība par šo tradicionālās kultūras vērtības integrācijas iespējamību. Pateicoties dažādām likteņa sakritībām un labvēlīgiem nosacījumiem, divpadsmit gadu lolotais sapnis šī gada augustā ir materializējies un 18. oktobrī ar mīlestību un krāsns meistara Andresa Allika (Igaunija) gādīgajām rokām tā pirmo reizi tiks pildīta ar darbiem. Trīs dienu garumā tie sildīsies, līdz sasniedzot 1300°C temperatūru pārklāsies ar īpašo pelnu glazūru, kas raksturīga japāņu keramikai. «Cepļu» meistaru praksē tas būs satraukuma un saviļņojoša prieka mirklis, kurā dalīties laipni aicinām arī Jūs!

Ingrīda Žagata

+371 29234867

cepli@cepli.lv

Ieskatam foto no ANAGAMAS būvēšanas procesa: