Posts tagged: anagama

August 6, 2013 13.40

July 11, 2013 13.44

anagama

Cilvēku un dabas daudzveidība rada to krāšņo un interesanto pasauli, kas mums ir apkārt. Satiekot citādos, bieži atrodam paši sevi. Ieraudzīt un saprast citas kultūras pieredzi ir brīnišķīgs pārdzīvojums, kas bagātina mūsu esošo dzīves redzējumu un paplašina apvāršņus. Pasaule ir bagāta ar valodām, kurās varam dalīties ar domām un jūtām. Viena no pieejamākajām un vieglāk apgūstamajām ir mākslas valoda. Tā nojauc ģeogrāfiskās robežas un kilometrus, caur to svešais top savējais.

22. jūlijā sāksim cepļa kurināšanu, kas ilgs vairākas dienas, sasniedzot 1300 grādus lielu karstumu. Šīs japāņu tehnoloģijas savdabība ir dabīgā pelnu glazūra , kas veidojas uz traukiem ilgajā dedzināšanas procesā, piešķirot tiem gaišu, smalku toņu nianses.

Cepļa uguns varā šoreiz būs vairāku mākslinieku darbi — Ingrīdas Žagatas, Mairas Karstās, Martas Preisas, Daces un Raita Zvanītāju, Latvijas Mākslas akadēmijas studentu darbi.

Uz tikšanos 28. jūlijā Duntes «Cepļos»!

October 28, 2012 12.14

Galerijā «Ligzda» apskatāma jaunā trauku kolekcija no tikko izņemtā japāņu ANAGAMAS cepļa. Tējas trauki klusiem ziemas vakariem, krēmaini baltas piena krūzes, vāzes smalkām ziedu kompozīcijām un zirņu bļodiņas Ziemassvētku mielastam. Maigas krāsu kompozīcijas un latviska funkcionalitāte raksturo šai rudenī uguns rūdītos māla traukus keramikas darbnīcā «Cepļi».

Laipni gaidīti!

Vienošanās par apmeklējumu zvanot Ingrīdai pa telefonu 29234867.

Visi lieliskie «Cepļu» pasākumi notiek sadarbībā ar biedrību «Saules rats»

Šī lapa darbojas uz WordPress.   webmaster@cepli.lv   ©2009 Māris Jonovs

Ingrīda Žagata, māla trauki, melnais ceplis, melnā keramika, svēpēšana, amatniecība, amatnieku darbnīca, rokām izgatavoti trauki, māla virpošana, melnie podi, krūzes, vāzes, ziepjutrauki, vannas istabai, bļodas, virtuvei, podniecība, podnieku darbnīca, podniecība, keramiķi, kāzu pasākumi, raku ceplis, ekskursijas, ekskursija, māls, māli, māla suvenīri, dāvanas, ziemassvētkiem, ziemassvētku dāvanas, podnieks, labākās dāvanas, roku darbs, interjeram, svečturi, laba mana podu māte, raku ceplis, māla apdedzināšana, cepļa kurināšana, dārza keramika, svilpaunieki, keramikas nodarbības…