Posts tagged: Foto

October 28, 2012 12.14

Galerijā «Ligzda» apskatāma jaunā trauku kolekcija no tikko izņemtā japāņu ANAGAMAS cepļa. Tējas trauki klusiem ziemas vakariem, krēmaini baltas piena krūzes, vāzes smalkām ziedu kompozīcijām un zirņu bļodiņas Ziemassvētku mielastam. Maigas krāsu kompozīcijas un latviska funkcionalitāte raksturo šai rudenī uguns rūdītos māla traukus keramikas darbnīcā «Cepļi».

Laipni gaidīti!

Vienošanās par apmeklējumu zvanot Ingrīdai pa telefonu 29234867.

October 8, 2012 22.37

Uguns savienošana

Ingrīdas Žagatas tradicionālās keramikas darbnīca «Cepļi» sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmijas keramikas studentiem aicina uz japāņu tradicionālās trauku apdedzināmās krāsns — ANAGAMAS — atvēršanu 25. oktobrī 14.00.

2000. gadā realizētā projekta «Uguns savienošana» ietvaros, viesojoties un iepazīstoties ar Latvijai tik ģeogrāfiski tālas, tomēr emocionāli un garīgi tuvas pasaules uztveres redzējuma kolēģiem Hokaido salā, dzima sapnis un ideja par šādas trauku apdedzināmās krāsns izveidi. Redzot un sajūtot mūsu tautu kopīgo estētisko vērtību izpratni, veidojās pārliecība par šo tradicionālās kultūras vērtības integrācijas iespējamību. Pateicoties dažādām likteņa sakritībām un labvēlīgiem nosacījumiem, divpadsmit gadu lolotais sapnis šī gada augustā ir materializējies un 18. oktobrī ar mīlestību un krāsns meistara Andresa Allika (Igaunija) gādīgajām rokām tā pirmo reizi tiks pildīta ar darbiem. Trīs dienu garumā tie sildīsies, līdz sasniedzot 1300°C temperatūru pārklāsies ar īpašo pelnu glazūru, kas raksturīga japāņu keramikai. «Cepļu» meistaru praksē tas būs satraukuma un saviļņojoša prieka mirklis, kurā dalīties laipni aicinām arī Jūs!

Ingrīda Žagata

+371 29234867

cepli@cepli.lv

Ieskatam foto no ANAGAMAS būvēšanas procesa:

June 28, 2012 09.51

Paldies visiem Jāņu bērniem, kas kopā ar «Cepļu» podniekiem dalījās radošā priekā un lustīgi baudīja vējaino Saulgriežu nakti!

Visi lieliskie «Cepļu» pasākumi notiek sadarbībā ar biedrību «Saules rats»

Šī lapa darbojas uz WordPress.   webmaster@cepli.lv   ©2009 Māris Jonovs

Ingrīda Žagata, māla trauki, melnais ceplis, melnā keramika, svēpēšana, amatniecība, amatnieku darbnīca, rokām izgatavoti trauki, māla virpošana, melnie podi, krūzes, vāzes, ziepjutrauki, vannas istabai, bļodas, virtuvei, podniecība, podnieku darbnīca, podniecība, keramiķi, kāzu pasākumi, raku ceplis, ekskursijas, ekskursija, māls, māli, māla suvenīri, dāvanas, ziemassvētkiem, ziemassvētku dāvanas, podnieks, labākās dāvanas, roku darbs, interjeram, svečturi, laba mana podu māte, raku ceplis, māla apdedzināšana, cepļa kurināšana, dārza keramika, svilpaunieki, keramikas nodarbības…