Laba mana Podu Māte 2010


Jau trešo gadu I. Žagatas Radošā darbnīca «Cepļi» aicina visus, lielus un mazus, uz kārtējo atvērto durvju dienu «Laba mana Podu Māte». Pavasaris ir patiesi brīnumains laiks, kad dabā visi procesi liecina par atdzimšanu un radīšanu. Būsim kopā ar dabu un gūsim emocijas, ko dod savu apslēpto talantu un spēju izzināšana. Kad satiekas visi četri dabas pamatelementi — zeme, ūdens, gaiss un uguns rodas brīnums. Māla trauks ir vislielākais no šiem brīnumiem. No zemes izrakts, ar ūdeni sajaukts un ugunī caur gaisu rūdīts, tas piedzimst podnieka ceplī un priecē mūs ar savu esību.

Šo trauka tapšanas procesu varēsim vērot filmā «Četras stihijas cilvēka rokās», kas veidota ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu un «Cepļos» tiks demonstrēta pirmo reizi.

Ieklausīsimies pieredzējuša alķīmiķa Jāņa Teterovska stāstījumā ar demostrējumiem par četru pamatelementu esību.

Pēc latviešu tautas ticējumiem, ir klāt arī Ūsiņa diena. Ūsiņš ir zirgu aizgādnis un šajā dienā zirgi jālaiž ganībās. Staltais Minors ar ratiem būs jūsu rīcībā. Bet pēc kārtīga darba arī kārtīgi jāuzēd, tāpēc gatavosim tradicionālo Ūsiņdienas ēdienu — pentoku un baudīsim zāļu tējas no Latvijas pļavām.

Laba mana Podu Māte

Radošā podu talka keramikas darbnīcā Cepļi

Sestdien, 24. aprīlī 14.00

Ieejas biļete — viena jēla ola