Posts tagged: Podu Māte

May 23, 2011 13.43

April 21, 2010 07.07


Jau trešo gadu I. Žagatas Radošā darbnīca «Cepļi» aicina visus, lielus un mazus, uz kārtējo atvērto durvju dienu «Laba mana Podu Māte». Pavasaris ir patiesi brīnumains laiks, kad dabā visi procesi liecina par atdzimšanu un radīšanu. Būsim kopā ar dabu un gūsim emocijas, ko dod savu apslēpto talantu un spēju izzināšana. Kad satiekas visi četri dabas pamatelementi — zeme, ūdens, gaiss un uguns rodas brīnums. Māla trauks ir vislielākais no šiem brīnumiem. No zemes izrakts, ar ūdeni sajaukts un ugunī caur gaisu rūdīts, tas piedzimst podnieka ceplī un priecē mūs ar savu esību.

Šo trauka tapšanas procesu varēsim vērot filmā «Četras stihijas cilvēka rokās», kas veidota ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu un «Cepļos» tiks demonstrēta pirmo reizi.

Ieklausīsimies pieredzējuša alķīmiķa Jāņa Teterovska stāstījumā ar demostrējumiem par četru pamatelementu esību.

Pēc latviešu tautas ticējumiem, ir klāt arī Ūsiņa diena. Ūsiņš ir zirgu aizgādnis un šajā dienā zirgi jālaiž ganībās. Staltais Minors ar ratiem būs jūsu rīcībā. Bet pēc kārtīga darba arī kārtīgi jāuzēd, tāpēc gatavosim tradicionālo Ūsiņdienas ēdienu — pentoku un baudīsim zāļu tējas no Latvijas pļavām.


Laba mana Podu Māte

Radošā podu talka keramikas darbnīcā Cepļi

Sestdien, 24. aprīlī 14.00

Ieejas biļete — viena jēla ola

April 26, 2009 15.15

Jāņa Teterovska uguņošana

Foto: Māris Jonovs

Visi lieliskie «Cepļu» pasākumi notiek sadarbībā ar biedrību «Saules rats»

Šī lapa darbojas uz WordPress.   webmaster@cepli.lv   ©2009 Māris Jonovs

Ingrīda Žagata, māla trauki, melnais ceplis, melnā keramika, svēpēšana, amatniecība, amatnieku darbnīca, rokām izgatavoti trauki, māla virpošana, melnie podi, krūzes, vāzes, ziepjutrauki, vannas istabai, bļodas, virtuvei, podniecība, podnieku darbnīca, podniecība, keramiķi, kāzu pasākumi, raku ceplis, ekskursijas, ekskursija, māls, māli, māla suvenīri, dāvanas, ziemassvētkiem, ziemassvētku dāvanas, podnieks, labākās dāvanas, roku darbs, interjeram, svečturi, laba mana podu māte, raku ceplis, māla apdedzināšana, cepļa kurināšana, dārza keramika, svilpaunieki, keramikas nodarbības…