Ekskursijas

Laipni aicināti keramikas darbnīcā “Cepļi” gan skolēnu, gan pieaugušo grupas, iepazīt māla brīnumainās pārvērtības. Kultūrizglītojošās ekskursijas laikā iespēja uzzināt par keramikas tradīcijas vēsturi Latvijā kontekstā ar pasaules keramikas tradīcijām, par keramikas materiālu ( māla, glazūru) veidiem, to izcelsmi un daudzveidīgo pielietojumu. Tradicionālā melnā/svēpētā cepļa un Japāņu Anagamas ( alas cepļa) apskate, paraugdemonstrējums uz podnieka ripas un galerijas “Ligzda” apskate. Iespēja iegādāties “Cepļos” radītos keramikas traukus un suvenīrus.

Ekskursijas cenas:  pieaugušie – 5 EUR, skolēni/pensionāri – 2.50 EUR

grupā 10 – 20 cilvēki – pieaugušie –4 EUR, skolēni/pensionāri – 2 EUR

grupā virs 20 cilvēkiem – pieaugušie – 3 EUR, skolēni/pensionāri – 1.50 EUR

Skolēnu grupām 2 pavadošiem skolotājiem ieeja brīva.

Ekskursijas laiks: 30 – 60min.

Ekskursiju iespējams papildināt ar iejušanos podniekmeistara lomā un pašiem izveidot neliela izmēra ( apm. 0.3-0.4 L) trauciņu ( bļodiņa, krūzīte, vāzīte), kurš atkarībā no māla veida ( brūnais/baltais) tiek apdedzināts apmēram mēneša laikā. Tiem jāatbrauc vēlāk pakaļ, vai par atsevišķu samaksu ( 8/10 EUR) var tikt nosūtīti ar “Omniva” kurjera palīdzību uz Jūsu norādīto adresi.

Veidošanas nodarbības grupā ( no 4 cilvēkiem) cena:  10 EUR no peronas. Ir iespēja darboties uz podnieka ripas vai izmantot seno lipilnāšanas tehniku. Cenā iekļauti materiāli un 1 darbiņa apdedzināšana. Par papildus darbiņu apdedziņāšanu – 5 EUR par vienību.

Skolēnu grupām ( 10 -25 skolēni)  eksursija + veidošanas nodarbība cena:   10 EUR no skolēna. Darbiņi tiek veidoti lipināšanas/sīkplastikas tehnikās. Cenā iekļauti materiāli un 1-3 darbiņu apdedzināšana. Laiks  90 min.

Ekskursijas vēlams iepriekš pieteikt pa tālruni +371 29234867 vai e-pastu cepli@cepli.lv!