Par mums

Vidzemes jūrmalas piekrastē, 46 km attālumā no Rīgas, jau no 1985. gada ir atvērta melnās keramikas  darbnīca «Cepļi». Šeit, savās mājās – darbnīcā Jūs gaida ciemos keramiķe-dizainere, Mg.paed., M. A. NLP  Ingrīda Žagata.

Sveiki!

Mani sauc Ingrīda Žagata, un es ar mālu  pirmo reizi satikos, kad man bija 12 gadi. Keramika no šī brīža ir ne tikai mans darbs, bet arī dzīvesveids. Esmu beigusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu 1984. gadā un 2017. gadā ieguvusi maģistra grādu pedagoģijas zinātnēs Latvijas Universitātē. Kopš 1985. gada esmu izveidojusi savu keramikas darbnīcu, kas atrodas tuvu Baltijas jūrai un apkārt it skaisti ziedošas pļavas un mežs. Manu darbu iedvesmas avots ir Latvijas  keramikas radīcijas un Latvijas daba.

Mākslas keramikas studiju laikā man bija liesliska iespēja satikt un praktizēt pie latviešu keramikas vecmeistara Kurzemē ( Dundagā) – Jūlija Bogdana, kas deva iedvesmu un  stimulu savos darbos  izmantot senās amata tradīcijas – praktisku lietojamu trauku veidošana uz podnieka ripas un to apdedzināšana atklātās uguns krāsnī. Viesojoties pie Japānas keramikas meistariem 2000.gadā, saskāros ar latviskajam ļoti tuvu mentālitāti un estētiku – vienkāršību un nejaušību unikalitāti. 

Šodien savos darbos   izmantoju gan vietējo Latvijas mālu, gan Vācijā ražotās akmens masas. Visi darbi ir unikāls roku darbs, kas radīti ar mīlestību un domām par to lietotāju.

Māla trauki, kas sevī ietver ūdens, zemes un uguns enerģijas dod iespēju mums vienam ar otru sarunāties, arī tad, kad trauks ir Jūsu mājās – tas turpina caur meistara roku pieskārieniem un sirds siltumu runāt ar Jums. Tā ir meistara un trauka lietotāja patstāvīga enerģiju apmaiņa. 

No sirds vēlot Jums sajust māla brīnumainos pieskārienus Jūsu ikdienā,

Ingrīda.

No 1996. gada darbnīca ir atvērta ekskursantu grupām un visiem, kam interesē keramikas radīšanas process. «Cepļos» jūs varat iepazīties ar keramikas vēsturi, piedalīties izglītojošā paraugdemonstrējumā, paši iejusties podniekmeistara lomā un piedalīties cepļa izņemšanā. Īpaši piedāvājam pašiem piedalīties piemiņas lietu izgatavošanā ģimenēm, darba kolektīviem un individuāli, jums svarīgos dzīves notikumos (kāzas, kristības, jubilejas, u.c.).

Visi lieliskie «Cepļu» pasākumi notiek sadarbībā ar biedrību «Saules rats».

Ingrīda Žagata ir Latvijas Dizaineru savienības biedrs.

 «Cepļi» ir Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera biedrs.