Auseklis: Ingrīda Žagata kurina cepli Brīvdabas muzejā

Ingrīda Žagata kurina cepli Brīvdabas muzejā

Īrisa Daiņa 2006. gada 22. augusta laikrakstā «Auseklis»
Ingrīda Žagata uzrauga, kā kuras ceplis Brīvdabas muzejā <nobr>(Foto: Undīne Preisa)</nobr>
Ingrīda Žagata uzrauga, kā kuras ceplis Brīvdabas muzejā (Foto: Undīne Preisa)

Pagājušajā nedēļā Rīga bija kļuvusi par pasaules keramiķu galvaspilsētu — tur risinājās Starptautiskās keramikas akadēmijas 42. ģenerālā asambleja Mūžīgā izglītība. Pēc oficiālās programmas, kas noslēdzās 18. augustā, mākslinieki devās Baltijas iepazīšanas tūrē — vispirms uz Lietuvu, tad Igauniju, bet šodien, piestājot Salacgrīvā, lai aplūkotu I Latvijas mākslas skolu audzēkņu darbu izstādi, atgriezīsies Rīgā.

Bet asamblejas atklāšanas dienā viesi apmeklēja Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju, kur par godu šim notikumam netālu no Vidzemes podnieku darbnīcas duntiete Ingrīda Žagata bija uzaicināta demonstrēt cepļa kurināšanas procesu. „Sen nebiju apdedzinājusi traukus bez svēpēšanas, tikai ar atklāto uguni, bet izdevās ideāli. Ceplī bez pašas darbiem bija arī kolēģu Zandas Briedes, Uģa Daiņa, Kārļa Knopkena un Brīvdabas muzeja TLMS «Māra» meistaru no sarkanā māla darinātie trauki,“ gandarīta pastāstīja Ingrīda Žagata.

Pateicoties asamblejai, šobrīd Rīgā iespējams apskatīt ļoti interesantas izstādes: Valsts Nacionālajā muzejā izlikti pasaules keramiķu darbi, Dekoratīvi lietišķās mākslas muzejā reprezentējas Latvijas mākslinieki, Pēterbaznīcā var iepazīties ar ekspozīciju Ķieģelis, Porcelāna muzejā skatāmi baltiešu mazās formas darbi, bet personālizstādes atradīsiet daudzās Rīgas galerijās. Bet par to, kā ārzemnieki novērtē mūsu bērnu sasniegumus keramikas mākslā, stāstīsim nākamnedēļ.