Keramikas skola

Keramikas skola keramikas darbnīcā “Cepļi”

Ingrīdas Žagatas keramikas darbnīca “Cepļi” aicina uz keramikas mākslas studijām pieaugušiem.

Latvijas keramikas tradīciju aizsākumi rodami agrā Neolīta laikmetā, kad baltu tautas sāk apdzīvot teritoriju pie Daugavas lejteces. Gadsimtu gaitā, mijoties dažādu kultūras tradīciju vērtībām, izveidojusies ievērojama latviešu nacionālo identitāti raksturojoša kultūras mantojuma nozare, kas raksturo tautas estētisko izjūtu smalkumu un unikālo pasaules redzējumu.

Keramikas meistare, Mg. paed., M. A. NLP Ingrīda Žagata profesionālo izglītību guvusi Rīgas Lietišķās Mākslas vidusskolā pie keramiķēm Ausmas Žūriņas un Ineses Pētersones, skolojusies pie vecmeistara Jūlija Bogdana Dundagā, piedalījusies radošās darbnīcās pie Latgales podnieka Ēvalda Vasiļevska, smēlusies radošo iedvesmu pie japānas keramiķiem Hokaido salā un ieguvusi maģistra grādu pedagoģijas zinātnēs Latvijas Universitātē.

Viņas vadībā ir iespēja apgūt un izkopt savas prasmes māla trauku izgatavošanā, izmantojot senākās tehnoloģijas, kā arī ļaujoties radošām idejām realizēt savas fantāzijas, iedvesmojoties no harmoniskās lauku vides un tuvumā esošās Baltijas jūras vējiem. Ir iespēja strādāt ar Latvijas mālu un Vācijā ražotām akmens masām. Darbi tiek apdedzināti senas tehnikas atklātās uguns ceplī (melnā keramika) un tradicionālajā japāņu krāsnī — ANAGAMĀ.
Nodarbības tiek organizētas pēc individuālas programmas, saskaņojot laiku un ilgumu pēc nepieciešamības. Tā var būt gan pirmo iemaņu apgūšana, gan jau esošo prasmju papildināšana. Ir iespēja strādāt uz podnieka ripas un/vai izmantot seno lipināšanas tehniku ar sloksnītēm.

Maksa par nodarbībām

  • Individuāli: 25 EUR stundā. Cenā ietilpst materiāli un 1 darbiņa ( 0.3/4L) apdedzināšana. Papildus darbu apdedzināšana – 5 EUR par vienību;
  • Grupā (no 4 pers.): 15 EUR no personas stundā. Cenā ietilpst materiāli un 1 darbiņa ( 0.3/4L) apdedzināšana. Papildus darbu apdedzināšana – 5 EUR par vienību

Cipari, kas mūs raksturo!

4800 +
Saražots
+
Apmeklētāji
0
Gadi

Īpašie produkti Jums

Latvijā izgatavoti trauki, kas padarīs katru dienu īpašāku.

EnglishFrançaisDeutschItalianoLatviešu valodaРусскийEspañol