Keramikas skola

Keramikas skola keramikas darbnīcā “Cepļi”

Ingrīdas Žagatas keramikas darbnīca “Cepļi” aicina uz keramikas mākslas studijām pieaugušiem.

Latvijas keramikas tradīciju aizsākumi rodami agrā Neolīta laikmetā, kad baltu tautas sāk apdzīvot teritoriju pie Daugavas lejteces. Gadsimtu gaitā, mijoties dažādu kultūras tradīciju vērtībām, izveidojusies ievērojama latviešu nacionālo identitāti raksturojoša kultūras mantojuma nozare, kas raksturo tautas estētisko izjūtu smalkumu un unikālo pasaules redzējumu.

Keramikas meistare, Mg. paed., M. A. NLP Ingrīda Žagata profesionālo izglītību guvusi Rīgas Lietišķās Mākslas vidusskolā pie keramiķēm Ausmas Žūriņas un Ineses Pētersones, skolojusies pie vecmeistara Jūlija Bogdana Dundagā, piedalījusies radošās darbnīcās pie Latgales podnieka Ēvalda Vasiļevska, smēlusies radošo iedvesmu pie japānas keramiķiem Hokaido salā un ieguvusi maģistra grādu pedagoģijas zinātnēs Latvijas Universitātē.

Viņas vadībā ir iespēja apgūt un izkopt savas prasmes māla trauku izgatavošanā, izmantojot senākās tehnoloģijas, kā arī ļaujoties radošām idejām realizēt savas fantāzijas, iedvesmojoties no harmoniskās lauku vides un tuvumā esošās Baltijas jūras vējiem. Ir iespēja strādāt ar Latvijas mālu un Vācijā ražotām akmens masām. Darbi tiek apdedzināti senas tehnikas atklātās uguns ceplī (melnā keramika) un elektriskā krāsnī.
Nodarbības tiek organizētas pēc individuālas programmas, saskaņojot laiku un ilgumu pēc nepieciešamības. Tā var būt gan pirmo iemaņu apgūšana, gan jau esošo prasmju papildināšana. Ir iespēja strādāt uz podnieka ripas un/vai izmantot seno lipināšanas tehniku ar sloksnītēm.

Keramikas amata apguves kurss iesācējiem

I daļa
– virpošanas tehnikas mācība 4 stundas  
– lipināšanas/plastu  tehnikas mācība  2 stundas  
– trauku apstrādes ( švammēšana, pulēšana) mācība  2 stundas  
– glazēšanas mācība 2 stundas 
Mācību tēmu stundu sadalījumu iespējams pielāgot Jūsu aktuālajām  interesēm.
Kopā 10 stundas – 350 EUR ( var maksāt pa daļām – 35 EUR stundā) Cenā ietilpst izmantotie materiāli un 6 nelielu darbu – līdz 0,5kg apdedzināšana. Papildus darbu apdedzināšana 5 EUR gb
Ieteicamais stundu skaits dienā 2-4 stundas.
II daļa
Prakse meistardarbnīcā – 112 stundas –  784 EUR ( vienreizējs maksājums, vai 10 EUR stundā maksājot par atsevišķām stundām)
 Cenā ietilpst –
-darba telpu un instrumentu izmantošana, 
-pedagoģiskais atbalsts konsultāciju veidā, 
-iespēja vērot meistara darba procesu.
 
Papildus izmaksas – 
– par izmantotajiem materiāliem ( māls, glazūras), 
– par darbu apdedzināšanu -5 EUR gb.
 
Kursa II daļa pieejama pēc I daļas apgūšanas.
 
Mācību laiks saskaņojams individuāli. Strādājam arī sestdienās, svētdienās.
 
!
 

Cipari, kas mūs raksturo!

4800 +
Saražots
+
Apmeklētāji
0
Gadi

Īpašie produkti Jums

Latvijā izgatavoti trauki, kas padarīs katru dienu īpašāku.

EnglishFrançaisDeutschItalianoLatviešu valodaРусскийEspañol